| petrescuionut a întrebat:

am un calculator ddr2 se aprinde tot dupa maxim un minut se stinge fara sa-i fac nimic cine stie?

Răspuns Câştigător
| jhonny999 a răspuns:

Verificare Sursa de alimentare si anume.
Daca ventilatorul functioneaza.
Verifica vizual sa nu aiba condensatori umflati.Curatire praf.Lubrefiaza cu ulei ax-ul ventilatorului.
La Procesor.
Curatire amsamblu radiator -ventilator de praf, inlocuirea pastei termoconductoare.
Lubrefiaza cu ulei mecanica fina
ax-ul ventilatorului.
Si bineinteles verificarea butonului de pornire sa nu aiba contacti defecti.

1 răspuns:
| LoveIsLove4Ever a răspuns:

Cel mai probabil memoria ta RAM nu are ECC sau AEC, o solutie ar fi sa reinstalezi windowsul, sa verifici daca toate componentele sunt instalate corec ( vezi daca ai cabluri care nu-s bagate bine ) si cea mai buna solutie testeaza PC cu alt ram cu ECC sau AEC daca face la fel incearca cu alt CPU, s-ar putea sa se stinga din cauza temperaturii, verifica daca toate coolerele functioneaza si daca coolerul de la cpu este insstalat corect, daca la coolerul CPU gasesti ceva gi uscat stergel si cumpara alta pasta termica, daca pasta pe care o ai nu este uscatat total nu o inlocui. funda?