Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Spune ce placa de baza ai. Nu toate placile suporta acel procesor. Procesorul tau are FSB 800. Cel nou are FSB 1333Mhz. Daca placa nu suporta acel FSB nu va merge.

| Drew_Cristi_1995_x4c0 explică (pentru Salontanul):

Aceasta este placa : MS-7592
Ce zici? o sa mearga?

| Salontanul a răspuns (pentru Drew_Cristi_1995_x4c0):

In specificatiile placii spune ca suporta pana la core 2 quad. Nu cred ca suporta cuore 2 extreme desi FSB-ul ar fi ok. Eu zic sa nu incerci. Poti sa dai banii degeaba pe el.

| SmigalNexus a răspuns:

Da merita Procesorul acesta il am si eu. Este bun si pentru gaming

| Salontanul a răspuns (pentru SmigalNexus):

E bine sa te documentezi inainte de a da un raspuns. A da un raspuns de dragul de a da nu este etic si nici nu te incalzeste cu nimic.