| JonD a întrebat:

Am un laptop Compaq Presario CQ56, cand conectez un monitor la el,pe monitor se vad mult mai accentuate culorile si mai pronuntate, insa cand ma uit doar pe monitorul laptopului se vad mai sterse. Aveti idee ce as putea face?

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Trebuie sa ajustezi contrastul in meniu. cauta in panel control. calibrar monitor

| 8imal a răspuns:

E diferenta de display si nu ai ce face! setarile se fac separat pe modul culoare contrast. comenzile video vin din placa video direct pe monitor si culorile sunt mai intense pentru ca asa a fost setat el in modul auto. la laptop in windows7 ai o optiune de a calibra culorile functie si de tipul display-ului