| paunmarianbr a întrebat:

Salut TPU
Am un laptop Compaq si nu stiu sa-i pornesc microfonul.
Ma puteti ajuta va rog frumo?
Dau fundita.

Răspuns Câştigător
| florinell a răspuns:

Buna, intri la Control Panel, si sus in dreapta ai o bara de cautare, scrie cam asa ceva,, Search Control Panel'', acolo tu trebuie sa scrii asa:,, Speech Recognition''. si acolo ai si obtiunea,, Set up a microphone''. Succes!

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Probabil vrei sa-l folosesti in Yahoo Messenger. Vezi la meniul Messenger > preferences, apoi in stinga, la Audio & Calling sau Vide & Voice, este un buton/link cu AudioSetup sau Audio WIzard. Acolo faci citeva probe.
Verifica apoi in mixerul windows (difurozul mic de jos linga ceas) daca nu cumva este microfonul pe mute. Clik pe mixer >clik system sounds>clik in tabul deschis''inregistrare> si acolo bifezi a doua linie Microphone! Bafta!