| Biculescu_Costel_1982 a întrebat:

am un laptop cu placa video dedicata nVIDIA gtx870, am instalat ultimul driver de pe site oficial si nu stiu cum sa trec de pe placa onbord intelhd pe cea dedicata gtx870.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Nu poti sa treci de pe una peste cealalta. Atunci cand intri intr-un joc ce necesita puterea unei placi video dedicate, atunci nVIDIA se va activa automat. Cand vei iesi din jocul respctiv, se dezactiveaza. Nu sta mereu activata, deoarece face economie la energie.

1 răspuns: