| Dobrinx a întrebat:

am un laptop HP 250 g3 :http://www.emag.ro/......DN2L1BBBM/ si as vrea sa stiu ce sa mai adau-schimb ca sa fie mai bun sa ruleze de ex the forest :D as vrea 4 - 8 GR sa mai adaug si in rest nu stiu. Funda pentru cine ma ajuta;) Multumesc

Răspuns Câştigător
| FollowMeNow a răspuns:

Din pacate laptopurile sunt limitate didn punct de vedere al upgradului, in cazul tau iti trebuie alta placa video ( cele de la Intel sunt slabe in gaming) si un procesor nou, insa sunt greu de gasit componente compatibile cu laptopul tau.De aceea iti propun sa vinzi laptopul si sa iti cumperi unul nou la 1800-2000 de ei
Bafta!

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Il vinzi si iti iei desktop, ala nu e calculator ce ai tu, e o gluma, bun doar de office si filme!

| Jipa95 a răspuns:

Singura chestie care ti-as putea recomanda ar fi fost o placa video dedicata dar din pacate ai laptop, asa ca nu este upgradabil din acest punct de vedere. 4gb ram este de ajuns cat ai acum pe el, nu mai pune inca 4 ca nu te-ar ajuta cu absolut nimic.

Bafta!