| AlexBoy88 a întrebat:

Am un Laptop Lenovo G550
Am placa Video Integrata(mobile Intel 4 express chipset family)si 6gb ram si un Pentium Dual-Core 2. 30GHz.
Am DriectX 11 si am Windows 7 Ultimate
- E bine ca am DirectX 11?
- La ce ma ajuta DirectX?
Funda cine raspunde la cele 2 intrebari!

Răspuns Câştigător
| MineIsLikeABridge a răspuns:

Pai da, e bine ca ai DirectX 11, DirectX este un program dezvoltat de Microsoft care te ajuta sa joci jocurile, ca folosesc DirectX, fara lag, dar placa ta video e una integrata(in procesor) deci nu este una puternica sa zici ca faci minuni cu ea. Daca vrei un raspuns mai sofistica, dar totusi pe intelesul oricui, da-mi un com la acest raspuns