| bogdanz04 a întrebat:

am un Logan din 2005 cu motor 1.5 dci(motorina),si i-am cumparat niste discuri de frana(pline,neventilate si fara ABS asa cum este compatibil). M-am dus la mecanic si acesta mi-a spus ca discurile de le-am cumparat sunt mai mici fata de cele pe care le-a avut din fabrica(deci e prima data cand ii schimb discurile),acestea de le-am cumparat fiind cu diametrul de 238, iar mecanicul spune ca se potrivesc cele cu diametrul de 255...insa,nu exista cota asta nicidecum, cele peste 238 sunt fie ventilate, fie pentru ABS. Ce as putea sa fac sa rezolv situatia?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Esti sigur ca nu exista

https://www.pieseauto.ro/......62266.html

| bogdanz04 explică (pentru suntserios):

Citeste mai atent. Am spus ca cele pe care le-am cumparat au diametrul de 238, iar mecanicul mi-a spus ca trebuie sa fie de 255.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ma scuzi, nu am citit bine, insa nu cred ca exista de 255 compatibile cu modelul tau, doar cele de 238. Eu zic sa mai intrebi un mecanic