| sebilika a întrebat:

Am un mouse wireless si azi cand i-am schimbat bateriile a luat`o razna. Cand misc mouse-ul in sus, cursorul o ia la dreapta, cand il misc in jos, o ia la stanga, cand il misc la dreapta, o ia jos si cand il misc la stanga o ia in sus. Exista vreo rezolvare? am cautat si pe Internet, dar nu am gasit nimic.

Funda!

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Exista doar o simpla explicatie.
PS:Am si eu Mouse prin wireless si stiu.

1 Poate sa fie de la mouse poate are ceva pe optic (praf, fir de par,...) trebuie curatat cu grija fara sa-l zgari.

Ca poate sa miste incet, greu, invers daca are ceva pe optic acel optic face legatura stanga/dreapta, sus/jos.

Un singur lucru vreau sa adaug nu o sa gasesti tutorial, problema ("banala") cum sa cureti opticul de la un mouse, este ceva foarte simplu.

Mult Succes!
Si nu uita sa dai Funda celui mai bun raspuns care te-a ajutat.

PS:Iar daca pui o baterie slabuta are doua lucruri actioneaza:
-Nu va merge/va functiona cu figuri
-se blocheaza sau ramane intepat.

1 răspuns:
| MihocSilviu a răspuns:

Încearcă sa curenți in interior unde se afla liderul, poate are particule de praf.