| YoKyZu a întrebat:

Am un nokia 5310 XM. Intr-o zi mi s-a blocat si a inceput sa se incalzeasca foarte tare. Am incercat sa bag bateria la loc si nu mai vrea sa se aprinda, iar cand il bag la incarcat se incalzeste BATERIA, DOAR BATERIA!
Credeti ca e si de la soft ceva? Merita sa ma mai la service cu el /? Imi place mult telefonul nu e problema de bani!
FUNDA! pentru cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| 0rlando a răspuns:

Depinde, uneori e de la soft, dar de cele mai multe ori este de vină însăși bateria. Bateriile pe bază de polymeri sunt cunoscute pentru prostul lor obicei de a exploda. Și mie era să-mi ia foc în buzunar 2 telefoane, ambele cu baterii pe bază de polymeri.
Mergi la un service de telefoane și întreabă ce e de făcut, acolo ar trebui să fie familiarizați cu fenomenul.

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Va trebui sa schimbi bateria.