| nicaseby a întrebat:

Salut TPU
Am un PC cu urmatoarele configuratii:

Procesor: Intel Core i5-3470 / 3.2 – 3.6 GHz / 6M cache / 4 cores
Chipset: Intel Q77 Express
Memorie: 8 GB DDR3
Hard disk: 500 GB S-ATA
Video: Intel HD Graphics 2500 ext. 2 x PCI-Express 2.0 x16 standard
Sursa: Spire Jewel 500W

Problema e placa video,e slaba si nu imi ruleaza jocurile mari precum GTA 5, Far Cry Primal,Battlefield3, etc...
Daca cumpar o placa video :Inno3D GeForce GTX 750 Ti 2GB DDR5 128-bit HDMI, mi-ar rula jocurile date ca exemplu pe HIGH? Si vreau sa stiu daca am nevoie de o sursa mai mare pentru aceasta placa video.

Răspuns Câştigător
| AlexDFY a răspuns:

Nu, placa aia e slaba si ea, o sa duca gta 5 ul pe medium, dar pentru far cry primal ai nevoie de o placa video mai buna. cum ar fi gtx 1060 pentru ultra.Battlefield 3 nu are nevoie de cerinte asa mari.

Uite un cod de reducere pentru pc garage: WA6S16MR
Dupa ce bagi placa in cos, acolo unde scrie total, e ceva cu rosu, dai click si bagi codul.

4 răspunsuri:
| UzzY475 a răspuns:

Salut!

Placa video aleasă de tine este puțin cam veche, e undeva pe la 500 de lei dacă nu mă înșel, duce jocurile spuse de tine dar la cerințe minime și nu merita, îți recomand să mai strângi vreo 300-400 de lei și să îți iei un 1050 ti, care ți le va duce foarte bine pe high și îți vor rula majoritatea jocurilor care sunt pe piața, unele pe cerințe low-high. Sper că ți am fost de folos.

| stanilalex a răspuns:

Incearca o GeForce GTX 1050. Sursa ar putea sa fie suficienta.

| nicaseby explică (pentru AlexDFY):

Am inteles, multumesc pentru ajutor.

| AlexDFY a răspuns (pentru nicaseby):

Ma bucur ca am putut sa te ajut, daca mai ai alte intrebari imi poti da mesaj in privat.