| LordGamesYT a întrebat:

Salutare TPU am o intrebare.Cu acest sistem voi putea rula GTA V pe high?

Intel Pentium G 3250 3.2 GHz

Sursa Segotep Super Battleship F7 500W

Placa video GIGABYTE GeForce GTX 750 Ti OC2 WindForce 2X 2GB DDR5 128-bit

Placa de baza Asrock H81M-DG4

Ram Zeppelin 4 GB 1333Mhz

Hard de 160 GB

Carcasa Spire OEM 1072B

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

Cu 4gb de ram in niciun caz.
Incearca sa imbunatatesti ramul, procesorul si eventual sa pui un hard mai mare sau chiar un ssd.

| LordGamesYT explică (pentru Evolution):

Multumesc

| KodrutZ a răspuns (pentru Evolution):

Poate ne explici si noua cu ce il ajuta hardul sau SSD-ul sa mearga mai repede jocul. SA MEARGA, nu sa se incarce!

| Evolution a răspuns (pentru KodrutZ):

Avand in vedere ca jocul ocupa in jur de 60 gb cu tot cu update'uri + 40 de gb windowsul ajunge la 100 de gb, hardul are 160 dintre care aprox 140 sunt disponibili reali, ii mai raman 40 de gb pentru programe si restul cam putin.
Poate sa extinda memoria macar sa puna un ssd in plus pentru viteza windowsului sau un alt hard.
Nu ma refeream strict la joc, ci si la spatiu disponibil.
Calculatorul lui are avantaj pe placa video si sursa si eventual placa de baza e destul de ok dar sistemul trebuie upgradat sa fie echilibru.
Poti sa ai cea mai buna placa video GTX 980 dar daca ai procesor slab si 4 gb de ram nu faci mare branza.

| KodrutZ a răspuns (pentru Evolution):

Bine, ca are hardul ala piesa de muzeu e partea a doua. Eu in 2007 mi-am facut sistem nou cu hard de 320 si deja in 2008 imi luam primul hard de 1 TB... legat de procesor slab si placa video puternica, uite ceva FOARTE interesant - http://www.eurogamer.net/......rade-guide