| KLiNK a întrebat:

Am un pc mai vechi:
procesor: AMD Athlon 64 X2 5600+ 2, 9ghz
placa video: AMD Radeon HD 3650 (versiunea cu DDR2)
2 GB RAM
Problema este ca vreau sa imi fac update de la Windows 8.1 la Windows 10. Pe site-ul AMD placa nu mai are suport pentru Win10 (este numai pentru xp, vista, 7, 8). Stiu ca Windows 10 va instala un driver video de la el dar care in 3D se misca extrem de prost. Si nici Catalyst Control Center nu are. Cum fac sa pot sa imi pun driverele pe Windows 10? As vrea cu tot cu Catalyst. Am vazut ceva pe un forum dar ma gandesc ca poate aveti voi si alte idei. Multumesc.

1 răspuns:
| Muresan_Marius_Ioan_1975 a răspuns:

Incearca sa folosesti Driver pack solution, va lua ce considera ca e mai compatibil cu noul sistem de operare.Nu stiu sigur daca instaleaza si Catalist Control.Ar trebui sa mearga bine si cu ultimii driveri facuti pentru windows 8.