| RăzvanP06 a întrebat:

Recent am vrut sa-mi updatez driverele ( am placa AMD Radeon HD 6570), deci am descarcat versiunea de Catalyst 14. 4pentru WIndows 8 64 bit si am vrut s-o instalez( nu am vrut sa descarc 14.6 deoarece e pe Windows 8.1 si windows 8.1 s-a dovedit foarte eronat cand l-am avut : pornea calculatorul mai greu, disk usage 100%, etc.) dupa ce am instalat driverele mi-a zis: "Installation complete (warnings occured during installation). View Log for details. In Log a scris:

-UI
install

AMD Radeon Graphics Processor
Advanced Micro Devices, Inc.

0x6759
0x1002
0xe193
0x174b
0x030000
0x00

Advanced Micro Devices, Inc.

0xaa90
0x1002
0xaa90
0x174b
0x040300
0x00

AMD Gaming Evolved App

AMD Catalyst Install Manager
Succeed

AMD Display Driver
Fail

HDMI Audio Driver
Fail

Microsoft Visual C++ 2012 Redistributable (x64)
Succeed

AMD Accelerated Video Transcoding
Succeed

AMD Catalyst Control Center
Succeed

Hardware information
Existing packages
Packages for install
Packages for uninstall
Other detected devices
Error messages
Name
Manufacturer
Chip type
Device ID
Other hardware
Download packages
Success
Fail
Vendor ID
Class Code
Revision ID
Subsystem ID
Subsystem vendor ID
Catalyst™ Install Manager
Installation Report
Final Status:
Version of Item:
Size:
Mbytes

Driver Install: the installation failed Driver Install: the installation failed Driver Install: the installation failed

Dupa ce am terminat si am dat finish mi-a zis ca sa instalat cu succes si trebuie sa restartez windows-ul. ZIs si facut. Dar dupa ce l-am restartat m-am dus la catalyst si la information mi-a zis ca versiunea de catalyst e 13.12 (cea veche)
Tin sa mentionez ca eu am dezinstalat TOT ce aveam de la AMD (drivere, manager...)

7 răspunsuri:
| miTzuliK93 a răspuns:

Bun, am inteles, dar care ar fi problema? Faptul ca ti-a instalat o versiune mai veche a Catalystului? Asta se poate rezolva printr-un simplu search pe site-ul producatorului al driverului respectiv.

| RăzvanP06 explică (pentru miTzuliK93):

Pai de pe amd.com am descarcat si acolo zicea Catalyst Version : 14.4 nu 13.12, chiar si la folderul extractat era in numele folderului 14-4!

| miTzuliK93 a răspuns (pentru RăzvanP06):

O posibila explicatie ar putea fi ca si-a facut singur downgrade driverul, dar asta se intampla in cazuri foarte rare. O a doua ar fi ca, pur si simplu, au gresit atat link-ul cat si kit-ul de instalare. Ia incearca sa-l iei si pe cel 13.2, si sa-l instalezi, poate iti va instala 14.4.

| RăzvanP06 explică (pentru miTzuliK93):

laughing)) bine ma...

| RăzvanP06 explică (pentru miTzuliK93):

Pai nu mai pot sa descarca versiunea de 13.12 pentru ca nu mai este pe site-ul amd!

| miTzuliK93 a răspuns (pentru RăzvanP06):

Atunci dezinstaleaza versiunea actuala a driverului si cauta versiunea 14.4 pe google, pe un alt site, nu neaparat cel oficial. Trebuie sa mearga cu driverul corect, ce mama naibii. laughing

| RăzvanP06 explică (pentru miTzuliK93):

Am facut-o dar tot degeaba, tin sa-ti reamintesc ca atunci si si acum mi-a zis : "Installation complete (warnings occured during installation). View Log for details"