| raul4tech a întrebat:

am un procesor:amd athlon(tm) 64 processor 3200+, 2. 0GHz si vreau sa-mi iau alt procesor, mi-am gasit unu:amd athlon II x4 740,3200 MHz, 4 MB socket FM2 da nu-s sigur ca e compatibil cu placa de baza.la ameu cred ca am socketu 939 da nu-s sigur.va rog spuneti-mi daca procesoru care vreau sa-l iau e compatibil cu placa mea de baza

2 răspunsuri:
| mijlsach a răspuns:

Poti sa te duci la un magazin de specialitate si sa intrebi.e bine sa fii sigura decat sa dai banii aiurea si sa nu-ti meargastraight face

| DLeonard1998 a răspuns:

Iti garantez eu ca nu va merge pentru ca ai nevoie de o placa de baza cu socket fm2 sau chiar fm2+ happy