| Mermelyn a întrebat:

am un procesor Intel celeron e3400 de 2, 60 ghz si 4 gb ram la pc si vreau sa îmi iau o placa video de 2 gb 64 bit sau 128 componentele mele sunt compatibile cu placa ce ziceți?

Răspuns Câştigător
| dfeel a răspuns:

Ar fi mult mai ok daca ai reusi sa iei o placa pe 128bit minim. Pe 64bit e destul de slab.

5 răspunsuri:
| dfeel a răspuns:

Placa video va fi compatibila cu siguranta cu componentele enumerate de tine dar e mai mult ca sigur ca nu isi va atinge performantele maxime din cauza procesorului care este destul de slab.

| Mermelyn explică (pentru dfeel):

Pe viitor o sa schimb si procesorul, am auzit vorbe ca cica se incalzeste foarte tare si asa nu joc eu gta 5 si etc iau pentru samp si pentru cs go si joculete mai mici http://www.emag.ro/......DZ1003BBM/ pe asta vreau sa o iau

| Mermelyn explică (pentru dfeel):

Deci va merge cat de cat pentru cs go si samp? sau alte jocuri mici trebuie sa iau un procesor mai bun pe viitor

| dfeel a răspuns (pentru Mermelyn):

Nu cred ca va merge ok CSGO pe procesorul tau: http://www.systemrequirementslab.com/......ive/11422/

| Mermelyn explică (pentru dfeel):

Ok o sa o iau sapt asta pe aia de 64 imi place mai mult si aia de 128 de vreau sa o iau mai veche freq mai mica si alte chestii iti dau funda daca o sa mearga aia de 64 2 gb si asa nu utilizez eu 4k rezolutie happy

| dfeel a răspuns (pentru Mermelyn):

Ar fi mult mai ok daca ai reusi sa iei o placa pe 128bit minim. Pe 64bit e destul de slab.