| Coman_Ady_1998 a întrebat:

Am un router de la telekom si nu vrea sa transmita wii-fii si nici internet, se aprinde doar lumina power atat. I-am dat restart reset de 10 ori, am scos di am bagat cablurile dar nimic.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai facut configurarea router-ului?

| DeyCj a răspuns:

Este posibil ca router-ul să se fi defectat, asta dacă știi că l-ai configurat corect după ce l-ai resetat.Cel mai bine te pot ajuta tehnicienii de la telekom.Succes

| UnBaiat439 a răspuns:

Ba... si eu am tot un router. Nu am avut de facut nicio configuratie doar de scris user-ul si parola pe care mi-au dat-o ei. Atat

| itwentbad a răspuns:

EZ. I'll resetezi din fabricated fara sa bagi vreun cablu in el, in afara de cell de power. Accesezi pagina 192.168.1.1 cu parola so us admin, sau daca ai cd original I'll folosesti pe ala.Bagi cablul de internet so ala de la calculator. Alegi optiunea ppoep, bagi parola so us de la ISP adica alea de la RDS, next next next pe acolo si gata.