| KenzOOOXdX a întrebat:

Am un router wireless la care am conectat 2 calculatoare. La cel din care intra firul pentru net merge, dar la celalalt nu.Imi cere parola, o bag, dar nu se conecteaza.Mentionez ca pe cel care merge am windows 7, iar pe cel care nu merge am Windows XP. Mai mentionez si ca pe telefon ma pot conecta... Ajutati-ma va rog,

Răspuns Câştigător
| Mihail2020 a răspuns:

Ai 2 calculatoare si un singur wireless.
Stiu ca la telefon se poate conecta oricine daca are wireless.
Iti dau un tutorial sa iti setezi setarile sunt convins cam 50-65% ca n-ai facut setarile la wireless asa iti dau un tutorial si daca urmezi cum este in videotutorial o sa iti mearga perfect ambele conexiuni.
http://www.videotutorial.ro/? p=9250

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai adaptor wireless pentru pc?

| Intruder19 a răspuns:

Daca ai parola pusa pe wireless incearca sa schimbi criptarea.

| KenzOOOXdX explică:

Da, altfel nu imi mai gasea reteaua.