| PrickPrick a întrebat:

Salut, TPU. Am un Samsung Galaxy S Plus de 4 luni, iar in ultimele doua saptamani a inceput sa se comporte aiurea. Se inchide brusc atunci cand intru pe o aplicatie sau cand termin o conversatie la telefon, iar cand il redeschid, procentul bateriei imi apare fie la 5-6%, fie la 90-95%. Este posibil ca bateria sa aiba anumite probleme sau ar trebui sa reduc numarul de aplicatii?

P.S.: Deseori intru pe Manager aplicatii si pe aplicatia Task Killer pentru a inchide aplicatiile care ruleaza in background si memoria se incadreaza intre 220 si 310 MO, dar de obicei se situeaza pe la 290. Mentionez ca am incercat si hard reset.

4 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Din cauza ca ai prea multe aplicatii care nu ii mai lasa si sistemului de operare spatiu pentru a gandi si a receptiona la comenzile date de tine, el se restarteaza automat fiind blocat.

Mai sterge din aplicatile care nu le folosesti lasa-i mai mult spatiu de a gandi. 290 MB nu ii este de ajuns incat sa poata rula tot ce ii soliciti tu.

| Vararu_Andy_1979 a răspuns:

Nu vroiai sa zici Ace Plus?

| PrickPrick explică (pentru Vararu_Andy_1979):

Nu. Samsung Galaxy S Plus.

| PrickPrick explică:

Multumesc de raspunsuri, dar recent am observat ca in ultimul timp, chiar si daca am eliminat din aplicatii, fara incarcatorul conectat la telefon, tot mi se inchide. Am ajuns la concluzia ca bateria e de vina si trebuie schimbata.