| downloadjocurionline a întrebat:

Am un stick usb 2.0 Kingston de 14-GB, si vreau sa știu dacă pot mari memoria ram adica iai din 14 GB 4GB si bag la ram, eu acum am 2-GB ram pot face 6-GB ram cu ajutorul stick-ului? FUNDĂ

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Readyboost, numai daca stick-ul usb este compatibil cu aceasta tehnologie. Si asa ca si idee, chestia asta nu iti mareste decat memoria virtuala. Daca vrei mai mult ram fizic, mai cumpara-ti o memorie ram.

4 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Nu, nu poti.

Răspuns utilizator avertizat
| Ronnix a răspuns (pentru downloadjocurionline):

Nu, nu este adevarat. Daca vrei ca windows-ul sa se miste mai bine, cumpara niste placute de RAM. Pana si programele care promit ca-ti fac pc-ul sa se miste mai rapid, nu fac decat sa-l ingreuneze.

Răspuns utilizator avertizat