| yuliansch a întrebat:

Am un calc care are 1Gb ram cu un procesor de 1. 4Ghz. As vrea sa stiu daca se poate mari memoria ram cu ajutorul unui stick(folosesc Win XP sp2), iar in cazul ca se poate se va simiti vreo imbunatatire? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| taken a răspuns:

Vezi cata memorie suporta placa de baza si mai adaugi, il duci la 2 GB sau cat crezi tu.Probabil este un PC cam vechi, folosesti XP, cred ca 2 GB sunt foarte suficienti(iti ajunge si 1 GB).
Tu te referi la ReadyBoost.Nu cred in asa ceva. Daca vrei sa te informezi scrii pe Google ''readyboost videotutorial'' si intri pe videotutorial.ro.Am vrut sa pun link-ul dar mi-l imparte in doua.
http://www.youtube.com/watch?v=6BQzGNxhpO8

3 răspunsuri:
| AgathaRo a răspuns:

Ce faci cu memorie ram mai multa daca ai un procesor slab?

| TraceurAlexx a răspuns:

Nu, nu se poate.