| aaffffffffffffffjkhjljh a întrebat:

am un telefon care este in garantie, cum beneficiez de aceasta garantie, adica in ce conditii imi schimba telefonul si imi da altul, de exemplu mie mi s-a stricat senzorul de la ureche.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Beneficiezi de garantie doar daca defectiunea nu este din vina ta. De regula il repara, numai daca nu-l pot repara o sa ti-l schimbe. Numai bine!

Răspuns utilizator avertizat
| geany_6563 a răspuns:

Pai til schimbain cazul in care nu mai merge, se strica camera, ceva mai grav,, adica sa nu aibe urme de rupturi sau spart ideea e ca til schimba numai in cazul in care se strica el degeba ..pt un zenzor nu cred cati da altu, sper ca te-am ajutat funda,

| Bogdacutu a răspuns:

Pai scrie in certificatul pe care il primesti sau ceva de genu cand se aplica si cand nu se aplica garantia.