| Danigaming46 a întrebat:

Am un televizor si are o dunga de pixeli morti(majoritatea negri, dar sunt si albastri daca te uiti mai atent) vertical in mijloc ul ecranului, ce as putea face sa repar pixelii fara service (nu e smart TV si nu pot face multe)?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tu nu poti sa-i faci nimic. Eventual scoate-l din priza cand nu te uiti la el si vezi apoi daca se schimba ceva pe ecran. Posibil sa fie incarcat electrostatic.

| danbnz a răspuns:

Alt tv!
Nu poti repara asa ceva.

| Stoasa_Octavian_1990 a răspuns:

....nu poti repara pixelii...imi pare rau, trebuie schimbat display-ul in totalitate la un service.