| bogdan324 a întrebat:

Proasta de sora mea s-a jucat pe iphone-ul meu 4s,si imbecila l-a scapat,in coltul unde arata bateria(culmea ca pe baterie nu are pixeli morti,doar pe langa ea),are niste pixeli morti/blocati,sunt de culoare verzuie cu gri, as putea sa ii repar intr-un fel? sa presez partea de pe pixelii morti/blocati? sau alta metoda? ca nu am chef sa dau bani pe reparatii din cauza ei, altfel ii rup parul din cap!

5 răspunsuri:
| Gmcc a răspuns:

Nu-l mai apasa pe nici o parte! Sa nu se fi crapat placa cu pixeli si sa agravezi situatia :-s! Chiar daca nu-ti place mergi la un specialist! Decat sa regreti mai incolo mai bine mergi de acum! Bafta!

| mihnea77 a răspuns:

Cu siguranta nu cum ai spus tu cu apastul...te duci la ei la service si platesti. sora mea si la spart pe al ei intr un accident de masina si i s-a facut praf ecranul, totusi touch-ul mergea fara probleme, la firma costa sa schimbe GEAMUL nu touch-ul 4 milioane. deci imi imaginez ca un touch intreg ar fi peste 6 mil. daca nu te deranjeaza prea tare poti sa il lasi asa ca nu are nimic

| bogdan324 explică (pentru mihnea77):

Aha,mai bine il schimb singur, ca nu am eu 4 milioane de reparat, cumpar un display de pe okazii si il montez eu ca stiu sa umblu prin iphone-uri

| mihnea77 a răspuns:

Am cautat pe okazii si gasesti de la 1 mil jum pana la 4 milioane..acum depinde de tine

| bogdan324 explică (pentru mihnea77):

Am gasit pe unu din orasul meu care vindea display de iphone 4s cu 1 milion jumate, l-am inlocuit, acum merge perfect, dar l-am vandut ca nu mai aveam ce face cu el