| andrei690 a întrebat:

Am un transformator de la un televizor mai vechi alb negru (Scrie pe el p23540-060) si ma gandeam daca pot sa il folosesc pentru a construi un pistol de lipit. Credeti ca este in regula?

2 răspunsuri:
| HardCore7750 a răspuns:

Nu este in regula, pentru ca este un transformantor de linie

| trance04 a răspuns:

Nu, acel transformator este un transformator de linie care printr-o dioda transforma tensiunea de 220V in 6000 V parca si o distribuie catre tubul cinescop parca