| RecKinul a întrebat:

Am un tv color orion cu tub catodic si am o problema cu imaginea la el.De cate ori il pornesc dimineata imaginea apare dupa aproximativ cateva zici de minute iar in monentul cand apare imaginea se opreste sonorul ca si cum ar fi pe silent. Sonorul i-si revine imediat ce apas tasta de volum dupa care tv-ul functioneaza normal. Dau funda pentru un raspuns folositor Am ceva pregatire in electronica dar nu si destula experienta.

1 răspuns:
| Maria_Raisa_1987 a răspuns:

Nu ma pricep foarte bine. Dar cred ca este de la faptul ca nu se incalzeste bine ori sunt deranjate niste rezistente. De aceea cred ca nu apare imaginea imediat.Un sfat prietenesc, fara suparare, incearca sa iti cumperi altul. Sunt programe de buy-back. La 600 de lei iti iei un televizor LDC destul de bun