| DavidAntonio a întrebat:

Salut TPU! Am un Usb Stick, ce avea poze pe el si cand il bag in PC imi zice ca trebuie sa-l formatez ca sa-l folosesc, am incercat tot felul de metode si n-am reusit nimic, pot sa fac ceva sa recuperez pozele?

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Descarca si foloseste programul RECUVA (poti folosi versiunea Free, gratuita).
https://www.ccleaner.com/recuva
Iti gaseste toate pozele (si nu numai) de pe stick, chiar daca au fost sterse sau chiar formatat (rapid).
Conditia este sa nu fi fost suprascrise (fizic).
Este cel mai la indemana ajutor in asemenea cazuri de "pierdere" a fisierelor importante.

| DavidAntonio explică (pentru Bula):

Mersi, il voi incerca

| DavidAntonio explică (pentru Bula):

Imi spune asa "Failed to scan the following drives:E:: Unable to determine file system type

| Bula a răspuns (pentru DavidAntonio):

Vezi daca nu exista posibilitatea de a alege tipul de sistem de fisiere (file system type).
Daca exista, alege FAT32, sa scaneze ca atare.
Daca nu exista, atunci problema este mai complexa si necesita programe si cunostinta mai avansate de specialitate.

| DavidAntonio explică (pentru Bula):

Nu exista.

| Bula a răspuns (pentru DavidAntonio):

In acest caz e mai complicat.
Iti scriu in PM.

| DavidAntonio explică (pentru Bula):

Ok

| Bula a răspuns (pentru DavidAntonio):

Am scris.

| ADK2 a răspuns:

Salut.

Era un program pe net, ceva DiskDigger, vezi dacă te ajută.

| DavidAntonio explică (pentru ADK2):

Am sa incerc, mersi