| BlackCornel a întrebat:

am urmatoarea nelamurire. Recent mi-am reinstalat windowsul si intampin o problema. Eu am un router de wi-fi, iar cablu principal de internet intra in acesta, pana acum foloseam un cablu secundar care conecta laptopul la router si aveam acces la internet. De cand am reinstalat windowsul acest lucru nu mai merge, ce as putea sa fac. Tin sa mentionez ca daca introduc cablul principal de internet in laptop conexiunea prin fir functioneaza.

3 răspunsuri:
| GnCosmin a răspuns:

Probabil nu ai instalat drivele corect. Mai incearca o data.
Btw: ce windows ai...de obicei problema aste la la 7

| Vl4dootz a răspuns:

Ai verificat daca ai activat wi-fi de pe tastatura (F3) sau cum iti apare tie? verifica conextiunea router-ului (192, 168,0, 1) daca iti apare pagina de admin inseamna ca te poti conecta la wi-fi

| BlackCornel explică (pentru GnCosmin):

Da, windows 7 am