| Dyp a întrebat:

Se da urmatoarea configuratie: un router wireless in care intra cablul de net si la care e conectat prin cablu un PC si wireless un laptop. Ambele au internet functional. Intrebarea este daca pot sa fac sa se vada intre ele PC-ul si laptopul intr-o retea (locala, ad-hoc, VPN, etc.) fara a perturba semnalul de internet, si cum as putea sa fac acest lucru. Multumesc anticipat. Funda si votul sunt asigutate!

Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

Dai adrese din acelasi domeniu cu al routerului (192.168.1.x) pe configurarea ip alternativa. Succes!