| StefanRaducanu a întrebat:

Am văzut la multe tastaturi de gaming specificaţia "LED-uri RGB".
Vreau să ştiu ce inseamnă asta. Mulţumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Ca au leduri RedGreenBlue, adica sunt luminate si poti sa pui ce culoare/culori vrei tu.

4 răspunsuri:
| Speed99 a răspuns:

LED = lumina
RGB = colorat

Tastatura gaming cu LED-uri RGB = tastatura gaming cu butoane cu luminite. De cele mai multe ori, tastaturile alea te lasa sa si modifici culorile luminitelor.

Bafta!

| DavidoffUser a răspuns:

RGB = Republica Gangsterilor din Bulgaria
LED = Light Emitting-Diode
LEDuri Gangsta!

| sir sanjei a răspuns:

Led rgb(red-green-blue).
Inseamna ca au leduri care pot fi aprinse in ce nuanta vrei tu. Unele au cateva milioane de culori altele cateva mii.
depinde de calitatea smd-urilor si pretul lor.