| Laurentiu34 a întrebat:

am windows 8 pe 64 bit si imi arata la Memory 4.00 GB (3.25 GB usable). De ce nu imi recunoaste pc-ul mai mult? exista vreun patch?

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

De obicei, numai pe 32 biti se intampla asta. Poate nu e pe 64 biti. Poate o parte din memorie e folosita ca memorie video.

| halogen001 a răspuns (pentru halogen001):

La Control Panel\All Control Panel Items\System daca scrie asa:
System ------------------------------------------------
Processor:...
Installed memory (RAM): 4. 00GB (3.25 GB usable)
System type: 32-bit Operating System, x64-based processor
atunci ai windows 8.1 pe 32biti si va trebui sa instalezi un windows 8.1 pe 64 biti, ca sa iti vada toata memoria de 4GB.
Poti descarca si speccy de aici http://www.piriform.com/speccy/download/standard si iti va arata exact ce windows e.
Probabil va scrie Windows 8.1 32-bit, caz in care trebuie instalat un windows 8.1 pe 64 biti.

1 răspuns: