| CătălinKeenshi a întrebat:

Salut, TPU. Am Windows XP si am instalat YAC cleaner. Am dat Virus Scanner, dupa Full Scan. S-a terminat scanarea, am sters virusii, sau ce erau acolo si am bifat casuta care scria : Restarteaza PC-ul dupa terminare. S-a restartat PC-ul. Dupa ca sa intru in orice, imi zicea sa aleg programul cu care sa deschid acea aplicatie... Este din cauza programului YAC? Spuneti-mi ce trebuie sa fac sa scap de problema asta va rog. Funda

Răspuns Câştigător
| marianguru a răspuns:

Ce erore? fii mai explicit.foloseste kaspersky rescue disk sau porneste compul din Safe Mode with Command Prompt scrie exit, inchide CMD-ul, apoi dai Ctrl+Shift+Esc pentru a deschide Task Managerul si porneste serviciul explorer.exe pentru a vedea icon-urile si cauta sa dezinstalezi YAC-ul ala ca tot zici ca l-ai instalat.sau daca ai posibilitatea foloseste Wondershare LiveBoot 7.0.1

10 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Reinstaleaza sistemul de operare...la cat de priceput esti, nu ai sanse sa-i mai dai de cap. Si oricum, ala nu mai e windows!

| stlucian a răspuns:

YAC este prin esenta un virus :(

Sacapa de el!
Mai bine foloseste avast:

http://www.anti-virus.ro/free-antivirus

te inregistrezi si il ai 1an!

Pentru a scapa de el ia free

http://www.revouninstaller.com/

pentru 30 zile.

O scanare cu antivirusul si/sau cu un antimalware

https://www.malwarebytes.org/

poate sa ajute

este raspunsul meu pe TPU:

http://www.tpu.ro/......-radio-sa/

| CătălinKeenshi explică (pentru stlucian):

NU POT INSTALA NIMIC. IMI DA EROARE.

| stlucian a răspuns (pentru CătălinKeenshi):

Intra in safe mode si apoi o sa poti

| stlucian a răspuns (pentru CătălinKeenshi):

PS tocmai ce e un troian de asta nu te mai lasa sa instalezi nimic

| marianguru a răspuns (pentru CătălinKeenshi):

Ce erore? fii mai explicit.foloseste kaspersky rescue disk sau porneste compul din Safe Mode with Command Prompt scrie exit, inchide CMD-ul, apoi dai Ctrl+Shift+Esc pentru a deschide Task Managerul si porneste serviciul explorer.exe pentru a vedea icon-urile si cauta sa dezinstalezi YAC-ul ala ca tot zici ca l-ai instalat.sau daca ai posibilitatea foloseste Wondershare LiveBoot 7.0.1

| Bratulescu_Mihai_1992 a răspuns:

Nu mai folosi XP, iata de ce:
http://www.youtube.com/watch?v=edw95a8-hOg

O sa iei atatia virusi ca nu o sa mai ai ce le face!

| CătălinKeenshi explică (pentru Bratulescu_Mihai_1992):

L-am schimbat. Acum am Windows Vista.

| marianguru a răspuns:

dai un system restore.arunca paguba aia de yac si baga kaspersky.

| marianguru a răspuns:

Am mai sapat pe la prieteni. daca ai discul windows setup de instalare xp dai un repair.