| SmigalNexus a întrebat:

ar merge doua monitoare, unul pe placa video si unul pe placa video Integrata?

Răspuns Câştigător
| Ovi83 a răspuns:

Depinde ce calculator ai. Din cate stiu eu, sunt unele placi de baza (dar vorbim de calculatoare foarte scumpe, gen Mac Pro, PC-uri profesionale pentru gaming, etc.) care suporta doua placi video simultan.
Dar depinde si ce vrei sa faci mai exact. Ai nevoie de screen mirroring (sa ai aceeasi imagine in doua locuri) sau de un ecran de expansiune (care iti mareste zona de lucru)?