| MareleD a întrebat:

Salut TPU,as dori sa imi achizitionez un nou pc de gaming,si nu stiu sigur ce sa aleg, am un buget de 5000-5200 lei.

Intrebarea ar fi,imi puteti sugera cate pc-uri pe componente, nu direct asamblat(preferabil de la PcGarage)?

Fundaaa!

Răspuns Câştigător
| Gabi05 a răspuns:

Hai sa iti fac si eu o configurare foarte buna, capabila de orice la ultra.
Am asortat si piesele intre ele, ca poate esti stelist si vrei sa ai si pc-ul cu rosu si albastru

i5 4570 3, 2ghz haswell quad core
gtx770 dead silent si cea mai ridicata la frecvente dintre toate
placa de baza solida cu sloturi albastre
8gb ram dual channel
ssd fiabil si rapid
carcasa mare, si ventilata
ti-am mai pus 2 ventilatoare dead silent de 140mm pentru o ventilatie foarte buna.

http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/713985/

Ps:am pus ram de culoare rosie cu sloturi albastre

Iar daca vei cumpara de la pcgarage atunci iti ofer un voucher de reducere.
Voucheul este X8QJBRZB,iar voucherul il introduci cand ai produsele in cos.
Acest voucher il poti folosi la orice comanda marca pcgarage

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu merita sa investesti atat de mult intr-un pc, dar cum consideri.
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/713910/
Cpu Intel quad-core i5 din a IV-a generatie
cooler cpu ca sa fie silentios
gpu puternic
carcasa spatioasa
sursa silentioasa, cu o electronica foarte buna
ssd pentru os
hdd pentru date
Restul detaliilor le gasesti acolo.
Daca vrei sa cumperi, foloseste voucher-ul 6WXBQPKQ pentru o reducere. De asemenea, recomand ca odata cu sistemul sa adaugi in cos si o asamblare : http://www.pcgarage.ro/servicii/pc-garage/asamblare-premium/.
Daca ai intrebari sau nelamuriri, raspunzi sau dai mesaj.

| andreymaryus a răspuns:

La banii astia cam orice pc e bun happy