| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa-mi cumpar placa asta : GeForce Gtx 750 Ti (2GB)?
Pot duce battlefield 4 pe ultra? sau alte jocuri.
Astept pareri.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai as dori sa-mi mai iau si un i3 si 8gb ram, si nu as dori sa-mi mearga chiar orice joc pe ultra, am pretenti numai la bf 4. si inca ceva. mie nu mi se pare prea stralucita ideea cu R9 270, placile ati nu sunt la fel de bune la gaming precum nVidia

| lBroken69 a răspuns:

Depinde şi de celelalte compotente ale calculatorului, cu un i5 bun lângă ea, şi un cooler bun, ar trebui să îţi meargă undeva pe acolo.

| TwiSt1997 a răspuns:

Ia-ti un r9 270/r9 270x cu un mic efort.Iti va merge orice joc, cu 750-ul nu stiu ce sa zic in Unity.

| AndyAndrei77 a răspuns:

In loc de 750ti iti recomand R9 270, mai buna, pretul este asemanator si iti va merge BF4 perfect. Eu ma joc BF4 cu placa video R9 270 2GB GDDR5 256 bit si procesor Intel G3258 3.2GHz