| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa aflu ce s-ar intampla daca la o unitate am o placa video si un procesor ce are incorporata o placa video.

Răspuns Câştigător
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Nu procesorul are incorporata o placa video ci chipsetul placii de baza. Cand introduci o placa video in slotul PCIe cea incorporata e dezactivata.

| Salontanul a răspuns (pentru andreia67):

Pe cuvantul tau? Ia mai citeste si pe aici: http://raz-soft.com/......re-nevoie/

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Placa video integrata in procesor se poate scoate din functiune daca te deranjeaza. Normal nu se intampla nimic. PC-ul va folosi placa dedicata. La laptop trecerea se face automat cand este necesar.

| K0sti a răspuns:

Dragoste la prima vedere! Ce intrebari puteti sa puneti...

| LuckyStar15 a răspuns:

Scopul acestui upgrade este de a imbunatati calitatea video a calculatorului, deci te poti bucura de alegerea facuta din plin. O zi frumoasa.

| ExoHash a răspuns:

Nimic dar daca le tii prea aproape fac copii care se cheama RAMi