| asulalex a întrebat:

as vrea sa cumpar un router wireless, si as vrea sa stiu cam ce ar trebui sa iau avand in vedere ca trebuie sa aiba o raza de circa 25 de metri si viteza de download este de 6 MB/s.

Răspuns Câştigător
| miTzuliK93 a răspuns:

Uite fix routerul asta: http://www.pcgarage.ro/routere-wireless/tp-link/tl-wr841n/

Il am si eu de curand. Bate la 50m (fara pereti) sau mai mult, viteza de download ajunge si la 7 MB (la mine), dar depinde si de ISP-ul si abonamentul tau. Ti-l recomand! Eu sunt foarte multumit de el. Nu tu lag in jocuri, nu tu incarcare grea pe browser, nu tu nimic...

1 răspuns:
| Deyu0713 a răspuns:

Ia-ti un router cu 2 antene daca vrei sa aiba raza mare dar depinde si de pereti. Daca trebuie sa treaca prin 10 pereti o sa scada intensitatea semnalului pana ajunge la tine si s-ar putea sa nu ajunga nici la 5 metri. Eu am de la Edimax cu 100 lei, viteza de 300 MB/s. Nu mai stiu exact de unde l-am luat.