| anonimguy3 a întrebat:

As vrea sa imi iau de Pastele acesta aceasta placa video http://www.emag.ro/......DB7H4BBBM/

Eu am niste nelamuriri: aceasta placa video are nevoie de alimentare separata sau primeste alimentare din slotul PCI-Express.

Si alta ar fi daca ar fi compatibil cu sistemul meu:

Placa de baza: GIGABYTE H61M-DS2H

CPU: Intel Core i3 3220 3, 3 Ghz

RAM: 4GB

HDD: 500GB

Sursa: ATI 450 W

Windows 7 Ultimate 32-bit

Vechea mea placa video este un Nvidia GeForce GT 220 1GB care nu prea mai face fata la jocurile de acum, dar inca duce jocuri precum AC4 sau Metro Last Light.

FUNDA!

10 răspunsuri:
| Sheldon a răspuns:

Da e compatibila cu sistemul tau si nu cred ca are nevoie de alimentare suplimentara, oricum daca cumva ai nevoie de obicei includ ei in cutie un adaptor molex la 6 pini

| anonimguy3 explică (pentru Sheldon):

Pai eu am alta problema acuma rolling on the floor, sursa mea e una mai veche care are cablurile bagate direct nu le poti scoate, si sursa mea nu are molex cu 6 pini sad, deci mi-ar trebui alta sursa daca ar fi sa aiba alimentare cu molex 6 pini straight face.

| Sheldon a răspuns (pentru anonimguy3):

Http://www.kenable.co.uk/images/150_3308.jpg
asa arata un adaptor...tu trebuie sa ai un conector molex
o sursa buna la 100 ron este Inter Tech sl 500

| anonimguy3 explică (pentru Sheldon):

Stiu cum arata dar sursa mea nu are gauri unde sa bag cabluri si sa le scot. Cablurile sursi mele sunt bagate in ea direct nu le pot scoate. straight face

| Sheldon a răspuns (pentru anonimguy3):

Atunci da, iti trebuie o sursa noua....eu totusi nu cred ca placa video are nevoie de alimentare separata

| anonimguy3 explică (pentru Sheldon):

Pai in imaginile de la eMAG nu am reusit sa imi dau seama si pe youtube nu gasesc placa aia video cu unboxing. sad

| Sheldon a răspuns (pentru anonimguy3):

Poti suna la eMAG sa intrebi...

| Nicu9715 a răspuns:

Http://www.mediadot.ro/......oc-edition mai fiabila si mai ieftina in + este peste GTX 750 cu 10% in jocuri acum etse alegerea ta + http://www.emag.ro/......DW38JBBBM/

| anonimguy3 explică (pentru Nicu9715):

M-am gandit sa imi iau un R7 250 2GB GDDR5 la 389 lei big grin. Si sursa aia care mi-ai recomandat-o e cu 50 de W mai slaba decat cea care o am acuma. Daca e sa imi iau o sursa noua o sa imi iau 1 de peste 500 W big grin. Oricum multumesc ca mi-ai raspuns.winking

| Nicu9715 a răspuns:

Nu te supara dar se vede ca nu ai treaba cu IT-ul, o sursa delux sau no-name nu se compara cu ce ti-am dat eu, aia chiar are 450 w si nu are nevoie de mai mult un sistem pe i3 si un 260x sau 250 maxim consum per sistem 300-350 W per total deci nici nu atinge 400W macar, deci una de 450W e de ajuns sau poti da 150 lei pe o Inter-Tech Energon 550W care o detin si eu in combin atie cu FX-6300, 8gb ram, HD6850 1gb, 2xHDD WD 500gb