| 50deBANI a întrebat:

As vrea sa imi schimb procesorul, iar al meu este "AMD Sempron(tm) 2500+ 1.75 GHz. Imi puteti spune cu ce procesor as putea sa il inlocuiesc, dar sa ie mai bun.

FUNDA!

5 răspunsuri:
| suffarstar a răspuns:

Pai trebuie sa te uiti in specificatile placii de baza ce socket si ce tipuri de procesoare suporta.

| CreEppY a răspuns:

Daca vrei sa dai atatia bani, e bun... Cred sa se potriveste cu PC-ul, nu stiu daca conteaza... http://www.pcgarage.ro/procesoare/intel/core-i5-3470-320ghz-box/

| 3DEffect a răspuns:

Spune-ne ce placa de baza ai.

| 50deBANI explică (pentru 3DEffect):

Nvidia GeForce4 MX 4000

| portocala19 a răspuns:

Da-ne specificatiile placii de baza si vedem atunci