| thewolfgamerhd2 a întrebat:

Aș vrea sa pun o intrebare : eu am o placa de baza ASUSTEK P5G41T-MLX3 si procesor Intel pentium e5700 cu 4gb ram si as vrea sa stiu daca placa mea de baza poate suporta placa video ati radeon hd 5454. As fi foarte fericit daca as primi un raspuns, multumesc.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu cred! Placa de baza are PCI-e varianta 1.0 care este foarte veche si viteza de transfer a datelor este foarte mica. Placa video este DDR2 si probabil are slot PCI-e 2.0 si atunci chiar nu merge.

| AlbertM a răspuns:

Cumpara cu incredere, este compatibila, pe placa ai PCI-E 16x!