| MironAndrei1 a întrebat:

as vrea sa stiu cum pot sa sterg tot de pe laptopul ma (am Windows7)?
Dau FUNDA pentru un raspuns concret!big grin

Răspuns Câştigător
| DragonyBlueStar a răspuns:

E simplu ca buna ziua usor! Eu am windows 8. Du-te in my computer apasa click dreapta, propietes si o sa vezi un disc cu roz si albastru langa el e un buton scrie cleanup apasa pe el si curata TOT! Sper ca merge.

4 răspunsuri:
| vigome a răspuns:

Pai ca sa stergi tot, depinde ce inseamna tot.
1. Partitia primara, cea in care este instalat windows-ul si careia ii este alocata litera,, C" nu o poti sterge. Poti face acest lucru prin reinstalarea S.O. In cursul acestui proces ai posibilitatea de formatare a acestei partitii, stergere a ei, creare a unei alte partitii, etc. Dupa instalare, daca vorbim de W7, tot ce ai avut inainte in calculator se salveaza intr-un fisier denumit,, windows.old". Daca nu vrei sa mai pastrezi nimic din tot ce ai avut il poti sterge complet.
2. Celelalte partitii,,, D",,, E" sau care mai sunt ele daca ai se pot formata, stergind astfel tot, fara reinstalarea sistemului de operare.
3. Daca reinstalezi de nou S.O. ai posibilitatea sa imparti discul in ce partitii vrei tu, bineinteles asta supunind ca vei pierde toate datele anterioare. Deasemenea poti salva tot ce vrei. Tu alegi.
4. Bafta!

| horia2012 a răspuns:

- Cel mai usor si mai simplu este chiar din meniul de instalare al Windows.
-Incepi instalarea prin bootare de pe DVD si cand ajungi la fereastra cu partitii, intai stergi si formatezi celelalte partitii (D, E.), dupa care
stergi, formatezi partitia C si continui
cu instalarea sistemului.

| Ciuffy23 a răspuns:

Si eu am windows 7 Ultimate. Eu l-am instalat iar peste big grin si a fost gol laughing

| B0gd4nBăă a răspuns:

Ce-l mai simplu mod ar fi
My computer>click dreapta pe D, E sau unde mai ai tu apoi dai pe format si astepti ceva timp.
Sper ca te-am ajutat, bafta