| HtC225 a întrebat:

Salutare, m-am hotarat sa imi cumpar un Procesor Intel® CoreTM i5 3350P si as vrea sa stiu daca este compatibil cu ce am eu in calculator :
Placa de baza : ASRock N68C - S UCC ( am citit ca suporta ddr3 si ddr2, este adevarat? )
Placa video : NVIDIA Geforce Gt 220
Memorie : 2GB ( Frecventa 405.9 ) - as fi incantati daca mi-ati recomanda alte memorii la 4gb.Multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| Metharon113 a răspuns:

Nu sunt compatibile, verifica compabilitatea procesorului cu placa de baza de la informatia "socket"

| HtC225 explică (pentru Metharon113):

Am observat exact dupa ce am pus intrebarea, dar un Amd Fx 8320 e compatibil?, deoarece am vazut ca placa de baza e compatibila cu modele Fx64.