| EminemFanAlex a întrebat:

As vrea sa va intreb cam de unde mi-as putea face un upgrade la calculator cumparand piese mai bune pentru ca parerea mea este ca am un calculator prea praf pentru generatia de astazi a jocurilor. Daca se poate ce piese mi-ati putea recomanda si de la ce magazin care sa imi creasca performantele calculatorului dar nu prea mult pentru ca nu depind de un buget mare.
Sistemul meu:
Procesor: Intel Pentium 4 2.4 Ghz
Memorie RAM: 1Gb
Placa video: ATI Radeon 9200 Series
Placa de baza: Gigabyte GA-8i865P

Dau funda, Multumesc!

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

La ce ai tu acolo cam trebuie schimbat tot.

| Emilian_Gavrila_1981 a răspuns:

M-am uitat la specificatiile placii de baza si sunt de parere sa schimbi cam totul: placa de baza, procesor, placa video (cu direct x 11) si sa mai adaugi RAM sa ai minim 4...asta pentru jocurile noi