| anonim_4396 a întrebat:

Aseara cursorul de mouse a inceput sa se miste singur, dadea dublu click pe iconita de la steam si intra la profilul meu de steam. Ce este? Este trojan? Daca imi iau antivirusul Kaspersky cu licenta voi scapa de aceasta problema? Cei de la Kaspersky au antivirusuri bune?

2 răspunsuri:
| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns:

Salut!
Da, este foarte posibil sa ai un trojan. Exista un program, trojan remover care m-a ajutat pe mine sa scap de o persoana ce ma sacaia. Dar preferabil sa iei mai multe programe precum Iobit sau Bitdefender.

| chioscuta a răspuns:

Este un keylogger, nu un trojan si il poti scoate prin reinstalarea sistemului de operare sau prin niste procedri mai complicate in safe mode.