| RobertLazar11 a întrebat:

Astazi am decis sa sterg praful in PC.
Am scos si procesorul sa suflu si acolo, insa dupa ce l-am pus inapoi, PC-ul nu a mai pornit.
Adica o face 3 secunde apoi isi da restart... face asta incontinuu.
Tin sa mentionez ca am vazut 2-3 pini indoiti in locul unde vine procesorul. Oare asta o fi cauza?
Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| Vl4dootz a răspuns:

Asta este cauza pentru care isi da restart. Acei pini trebuiesc sa fie perfect depti. Poti incerca sa ii inderpti dar cu foarte mare grija si sa montezi procesorul la loc. In cazul in care un pin este rupt adio pc. Sfatul meu e sa-l duci la un service sa rezolve un specialist aceasta problema.
Bafta!

2 răspunsuri:
| GheorgheBuruias a răspuns:

Salut, Incearca prima data ca toate cablurile care le-ai scos, sa le mai scoti odata si sa le sufli de praf mufele. Daca problema inca persista poate sa fie din cauza sursei.

| RobertLazar11 explică (pentru GheorgheBuruias):

Daca scot procesorul, PC ul ramane aprins...deci nu sursa e cauza.
O sa incerc sa indrept acei pini. Daca nu ..alta placa de baza.