| elysey a întrebat:

azi am vrut sa instalez softul pentru Orange hiro si am sters oftul adica porneste dar pana la logul cu android si dupa asa ramane.Mai ii pot face ceva fara service ca nu am banii sa il duc eventual cu un link cv sa ma ajutati sau un sfat ofer funda.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Daca pe telefonul tau a fost instalat un alt sistem de operare in afara de cel original, garantia s-a anulat. In situatia de fata iti recomand sa mergi cu telefonul, impreuna cu factura de achizitie si certificatul de garantie, intr-un magazin Orange Shop pentru a fi trimis in service.

Cu prietenie,
Orange Helper

| elysey explică (pentru OrangeHelper):

Softul era original dar mai intai trebuie rootat pentru ca sa poata sa sa instaleze softul si acum ramen blocat la emblema android!

1 răspuns: