| HeadGeneral a întrebat:

cand vreau sa imi instalez windows 7 atunci când incepe first use,mi se închide tastatura, mouseul si nu mai functioneaza, de aprins se aprind dar atunci cand se incarca iconita aia de la win se sting si nu se mai aprind.Si eu nu pot sa scriu acolo numele meu si al pc-ului, am placa de baza gigabyte.Pot face ceva din bios? Nu as vrea sa investesc bani pe nimic.

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Câtă memorie RAM ai? Pentru că este nevoie de minim 2gb.
Dacă ai macar 2gb RAM, atunci mă gândesc că în timpul instalării, când ai ajuns să selectezi partițiile, părerea mea este că trebuia să formatezi tot hdd-ul și să ștergi partițiile vechi, și să le faci din nou.
Selectezi doar 20 GB pentru windows.
Sfatul meu este să reinstalezi windowsul din nou și să ștergi toate partițiile vechi, și să formatezi și hdd-ul.

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Asa e cum a spus si anonimg daca nu ai ram de 2gb incearca alta versiune de windows cum ar fi Windows 7 starter 32 bit

| HeadGeneral explică (pentru BostanDaniel1974):

Am 8 Gb Rami

| BostanDaniel1974 a răspuns (pentru HeadGeneral):

Pai nu sti ce sa zic la 8gb ar trebui sa pui ori ce windows vrei dar sa fie stickul in regula adica formatat in ntfs si dupa poti pune imaginea iso cu un program de facut butarea

| HeadGeneral explică (pentru BostanDaniel1974):

Am rezolvat, Nu era win bun