| silvica a întrebat:

am un pc si cand il aprind mousul si tastatura nu functioneaza pana nu imi arata imaginea aceea cu windows unde se incarca si vreau sa instalez windows si cum nu imi functioneaza tastatura...nu am cum deci daca pot sa il instalez intr-un alt mod direct va rog ajutati-ma

3 răspunsuri:
| Kylexy a răspuns:

Daca ai tastatura si mouse prin usb nu iti alimenteza placa de baza usb-urile pana nu isi gaseste driverele, iar daca ai prin portul PSu adica conectare normala la mouse si la tst-ura atunci nu iti merg amadoua porturile psu.ar mai fi varianta sa setezi din bios sa iti alimenteze usb in timpul instalari, dar functia F8 nu o sa iti mearga daca vrei sa bagi xp.

| PinkTerror a răspuns:

Probabil ai tastatura/mouse wireless? ca in general se poate intampina problema asa. dar in general daca ai cdul in cd drive. si setezi in bios ca intai sa deschida versiunea din cd drive... o sa poti accesa cdul si sa instalezi faa probleme. bafta si have fun

| silvica explică:

Si ce trebuie sa fac ca vreau xp cum pot altcumva... ca tastatura e prin mufa rotunda si mosoul e prin usb ajutati-ma sa il instalez cumva