| Danny8135297 a întrebat:

când vreau să mă conectez la internet trebuie să mă conectez la rețeaua mea, dar și la BroadBand Connection, adică arată: Currently connected to: Tenda_5D7C50
No Internet Acces
BroandBand Connection
Internet Acces

Deci eu mă conectez și la broadband, și la rețea, pe telefon/tabletă, etc nu merge, am 1 pc + 1 laptop, ce ar trebui să fac?

Uitați cum îmi arată: http://i.imgur.com/RlfPLq9.png

4 răspunsuri:
| kr37zu a răspuns:

La ce provider de net esti?

| Danny8135297 explică:

@kr37zu Firma se numește cică Telecablu... este cablu direct din stâlp. laughing

| Danny8135297 explică:

Daca bag firu de la internet in portul albastru nu merge, dar daca bag in portul galben merge dar trebuie sa ma conectez si la broandband + wifi, si nu am 2 cabluri ca sa bag unul in pc, si celalalt in router, pentru ca nu am modem, am direct fir din stalp.

| Danny8135297 explică:

Daca bag firu de la internet in portul albastru nu merge, dar daca bag in portul galben merge dar trebuie sa ma conectez si la broandband + wifi, si nu am 2 cabluri ca sa bag unul in pc, si celalalt in router, pentru ca nu am modem, am direct fir din stalp, mi-a configurat cineva routeru si mergea fara probleme, dar s-a luat odata curentu si s-a dus dracu routeru, si daca vreau acum sa ma conectez la tableta/telefon nu merge, am sa-l duc miercuri ori sambata la reconfigurat...