| anonim_4396 a întrebat:

Care telefoane sunt mai bune? Samsung sau iPhone? Am un Samsung Galaxy S3 4G si cateodata are momente cand se blocheaza. Si iPhone-urile sunt bune? Se blocheaza la fel ca samsungurile?

Răspuns Câştigător
| ?ndrei a răspuns:

Eu aș merge pe Samsung.
De ce?
Pentru că sunt foarte ușor de customizat și foarte ușor de întreținut. Au o varietate foarte mare de ROM-uri (sisteme de operare), disponibile pe site-uri de specialitate ce pot să le înlocuiască pe cele oficiale și ca urmare pot să se miște mai repede și mănâncă mai puține resurse. Ideea este că sunt mai flexibile pe când telefoanele de la Apple nu. Primesc upgrade când decide Apple și nu prea poți face mai nimic cu ele, asta dacă ești un dezvoltator și îți dorești puțină libertate.
iPhone-urile sunt pentru oameni care își doresc un telefon simplu, stabil, care să facă puține și bine iar Samsung oferă telefoane pentru cei ce știu ce vor să obțină de la un Smartphone.

2 răspunsuri:
| xr0sioRx a răspuns:

Deci fi atent sa-ti explic, Samsung bate iphone la componente, iphone bate la desing. Samunsugrile, s3-s4 (s5-s6 nu stiu) obosesc dupa un timp, mai ales s3. Pur si simplu nu mai proceseaza, iphone e mai simplu, ceea ce-l face sa se tina bine pe picioare mult timp. Iphonurile nu se blocheaza, doar daca le bagi ios prea mare, de explu iphone4/4s merge greu pe ultima versiune de ios, dar daca iti iei un 5-5s merge perfect.

| Denisica-gabriela_Petrache_1977 a răspuns:

Eu cred că iPhone e mai bun! Nu se blochează! Îți recomand iPhone 5c! Eu nu am avut am avut 4 și acum am 6